ÖVRIGT / Speglar / Spegel 11096255
*
nr 1109 6255
Spegel
rokokostil, höjd: 107 cm
Kondition: skadad
Utrop:
1.000 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 maj 2017
kl 19:30:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/5 15:56:46
1
Vinnande bud
22/5 14:53:56
2
350 kr
22/5 14:53:56
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12
-
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 1109 6255
Spegel
rokokostil, höjd: 107 cm
Kondition: skadad
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 maj 2017 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 17/5 15:56:46 | 1 | Vinnande bud |
| 22/5 14:53:56 | 2 | 350 kr |
| 22/5 14:53:56 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:12 -
8125 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:07



